02:50:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Angela Merkel, a kútmérgező
... Elejére 2. lap 
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 17:54 | Sorszám: 17
https://youtu.be/KUPuMs3E_k0?t=317
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 17:51 | Sorszám: 16
Jó pap is holtig tanul.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 17:51 | Sorszám: 15
No és persze az is lehet, hogy galíciai zsidó.
Sok olyan menekült hozzánk abban az átkos Horthy korszakban
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 17:49 | Sorszám: 14
Hát persze az valóban igaz, hogy a zsidóknak is "Muttersprache" a német, dehát az egyfajta "jiddish-deutsch"--ez tehát nem újság. De hogy az apai ág, az tkp. lengyel és hogy a Kazmierczak- ból "eindajcsolt" Kasner-ré, no, ez már vaskosan az. Ami annyit tesz: rosszul gondoltam azt, hogy az apai ág ú.n. "árjanémet" lett volna. Merthogy szláv.
"A lónak 4 lába van 'oszt mégis megbotlik"--néha.Mongyák.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 17:01 | Sorszám: 13
https://www.youtube.com/watch?v=5QAC_NHnhsg

Maga Merkel közli az izraeli Knesszetben 2008. március 18-án, hogy örül, hogy anyanyelvén (Mutterschprache) szólalhat fel. A zsidók szerint, akinek az anyja zsidó, az zsidó. (Az apa akár a postás is lehet.)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 09. 21:38 | Sorszám: 12
"Ludwig Kazmierczak siedelte laut Biografie zu dieser Zeit nach Berlin über, wo er seine Frau Margarethe kennenlernte. 1926 kam dort Merkels Vater als Horst Kazmierczak auf die Welt. 1930 entschied sich die Familie Kazmierczak dann, ihren Namen eindeutschen zu lassen. Merkel wurde als Angela Kasner geboren."
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 09. 21:32 | Sorszám: 11
"Horst Kasner

Horst Kasner (* 6. August 1926 in Berlin als Horst Kazmierczak;[1] † 2. September 2011 ebenda)[2][3] war ein deutscher evangelischer Theologe und Vater der Bundeskanzlerin Angela Merkel."


schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 09. 16:22 | Sorszám: 10
Persze. És mint írtam is korábban: "édesanyja kelet-Poroszország"-ból származó félzsidó. Ennélfogva Angélánk-ban "csörgedez zsidó vér is" ez nyilvánvaló. Ám én a NÉVről akartam volna beszélni, amelyik az apa révén árja német név, mert tkp. umlautos "a"- val írandó voltaképpeni Kesztner és nem Kaszner, mint a Kaszner Rezsőé. Mindössze már nem emlékszem hogyan köll "elővarázsolni" itt az umlautos "a"-t és nem volt kedvem a keresgélésre.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 08. 21:50 | Sorszám: 9
Ki tudja honnan jön a név? Van olyan, hogy névváltoztatás, vagy nem? Magyarországon is volt, amikor a közigazgatásban magyarosítani akarták a neveket, és egy csomóan a felmenők nevei közül választottak. A mi családunkban is volt ilyen. A Horthy korszakban történt. Sok zsidó is megváltoztatta a német hangzású nevét a háború után. Szóval a neveknél nagy a kavarodás. Olyan ismerősöm is van, aki büszkén hordja külföldön a "von" szócskát a nevében, pedig senki sem volt nemesi származék a családjukban. Sőt. Még családi címerük is kint lóg a falon. Az emberi elme kifürkészhetetlen.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 08. 21:40 | Sorszám: 8
De anyukája is volt, vagy nem?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 08. 15:35 | Sorszám: 7
hát ja, Hitler is volt "az év embere" .. :-(
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 08. 15:27 | Sorszám: 6
Nem vudu, csak mivel Angéla jelenleg Európa emblematikus figurája, emellett sűrű történelmi időket élünk, azt gondolom, hogy más szepelőknek Angélához való viszonyulása lakmuszpapírként mutatja a eu-s folyamatok irányát és dinamikáját.

http://www.hidfo.ru/2016/01/nemet-politikus-merkel-kaoszba-taszitja-europat/
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 07. 04:47 | Sorszám: 5
Aligha "ugyanaz". Merthogy Kastner Rezső zsidó volt, Angela-nk édesapja árja német.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 06. 16:31 | Sorszám: 4
Kastner Rezső (film is lett az életéről, láttam is) volt az a magyar zsidó, aki kifizette a náciknak vagy 1700 zsidó gyerek "árát" és kimenekítette őket az úgynevezett "Kasztner-vonaton".
Később megkapta érte a "méltó" jutalmát, egy őrült zsidó lelőtte, mert csak ennyi gyereket menekített meg és nem többet......

Vajon ugyanaz a család?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 06. 14:41 | Sorszám: 3
Úláccik, Honeckernek két bosszúja is vót! Az egyik a Trabant...
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 06. 12:42 | Sorszám: 2
Angela Dorothea Kastner Hamburgban született--német, evangélius lelkész apa és kelet-porosz félzsidó anya gyermekeként. Gyermekkorát a Mecklenburg provincia béli Neubrandenburgban töltötte, onnan került Lipcsébe az ottani egyetem atomfizikusokat képző természettudományi karára. Jó tanulóként hamarosan FDJ titkárrá avanzsált, s végzés és diplomázás után benntmaradt az Egyetemen tanársegédként ill. tudományos munkatársként--FDJ pozicióját megtartva. Hamarosan férjhez is ment egy Merkel nevű egyetem-béli kollégájához, fölvéve férje vezetéknevét: így lett Angela Merkel. Akitől azonban 1 1/2 évnyi házasság után viharos gyorsasággal elvált, de a Merkel vezetéknevet sajátos módon megtartotta. Mígnem rövid facérság után ujra férjez nem ment "mostani" férjéhez, akivel kb. 20 éve él...Gyermeke--ugy tudom--egyik házasságából sem született.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 06. 11:56 | Sorszám: 1
Vudu-szertartás?

Mit lehet mondani egy olyan nőről, aki lelkész apja ellenére FDJ-titkár lehetett az NDK-ban? Besúgó, Stasi-ügynök volt kétséget kizáróan. Ehhez képest mit lehet még mondani róla? Hányinger a nyanya.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 06. 11:52 | Sorszám: 0
Az a javaslatom, hogy ebben a topicban gyűjtsük össze Angela Merkel életrajzi adatait, a döntései által Európa kultúrájára és intézményrendszerére, Európa jövőjére, a mi, és gyermekeink, unokáink jövőjére gyakorolt közvetlen és közvetett hatására vonatkozó híreket, elemzéseket.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Angela_Merkel

http://www.hidfo.ru/2016/01/angela-merkel-belulrol-szamolja-fel-az-europai-ci ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...